Jó, és türelmes matekos segítene? 11. osztályos matek!


A következő feladatok dolgozat típusfeladatai! Nagyon megköszönném, ha valaki segítene nekem, és részletesen kifejtené a következő 5 feladatot, ugyanis kb végig hiányoztam :( Azt sem tudom, hol induljak el.


Köszönöm!


1. Derékszögű-e az A(-4;3) B(10;-5) C(2,7) csúcspontú háromszög?

2. a.) Számítsuk ki az A(-7,-1)B(2;-5)C(5;4)D(-4,3) csúcspontú négyszög két átlójának a hosszát!

b.) Számítsuk ki az ABCD négyszög szomszédos oldalfelező pontjainak összekötésével kapott négyszög kerületét!

3. Határozzuk meg az A(-5;3), B(7;-5), C(3,6), D(-1;7) csúcspontú négyszög középvonalainak felezőpontját!

4. Egy paralelogramma két szomszédos csúcspontja: A(-6;2), B(-2;-4) pont, szimmetria-középpontja az F(3;1) pont. Számítsuk ki a hiányzó két csúcspont koordinátáit!

5.Az A(-5,4) és a B(4;-2) ponttal meghatározunk egy egyenest. Számtsuk ki azoknak a P pontoknak a koordinátáit, amelyek az egyenesnek pontjai, és amelyekre az AP, Pb arány

a.) 1:2 b.) 2:3 c.) 1:1,25!


2012. máj. 18. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


és nézd meg videókat is azok segitenek leginkább.

2012. máj. 18. 17:37
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, igen, ezt már megnéztem, de itt nem találok koordináta geometria vidit
2012. máj. 18. 17:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Zarojelben a szamok az adott pontok koordinatai. Peldaul A(-4;3) azt jelenti, hogy az "A" pont derekszogu ketdimenzios koordinatarendszerben az x = -4 es y = 3 helyen van.


B(10;-5) helyzete pedig x = 10 es y = -5.


Ket pont kozott kiszamithatod a tavolsagot az alabbi keplettel:


d = √((x1-x2)²+(y1-y2)²)


ahol x1, y1 az egyik pont, x2, y2 a masik pont koordinatai.


Peldaul A(-4;3) es B(10;-5) kozott a tavolsag (vagyis az AB oldal hossza):


AB = √((-4-10)²+(3-5)²) = √(196+4) = √200 = 10√2


Abrazolaskent lasd: [link]


Par utmutatas a feladatokhoz:


1. Kiszamitod AB, BC, AC oldalakat, es ha fennall a Pitagorasz-egyenloseg (pl AB² + BC² = AC²), akkor derekszogu.


2a. Kiszamitod AC es BD hosszusagokat


2b. AB oldalfelezojenek (legyen ez "E") koordinatai xE = (xA+xB)/2, yE = (yA+yB)/2, vagyis AB oldalfelezoje E(1;-1). Hasonloan kiszamitod a tobbi oldal felezojet (F, G, H), es osszeadod a koztuk levo tavolsagokat (kerulet = EF + FG + GH + HE).


3. AC es BD egyenesek felezopontjait hatarozod meg


4. Ha F szimmetriakozeppont, akkor F az AC es a BD oldalak felezopontja.


vagyis pl: xF = (xA+xC)/2

innen xA-t es xF-t ismerve megkapod xC-t.


Hasonlokeppen megkapod yC-t, majd a D pont koordinatait is.


5. Legyen az AP/PB arany "n"; ekkor:


xP = (n·xA + xB)/(n+1)

hasonloan y-nal

2012. máj. 18. 18:05
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)) nagyon köszönöm!! este megcsinálom őket, és beszkennelem, majd valaki lecsekkolná nekem, hogy jól oldottam-e meg? nagyon rossz vagyok matekból, és sok múlik ezeken a feladatokon.
2012. máj. 18. 18:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Az egyesnél tényleg jó a Pitagorasz-tétel megfordítása, de lehet egyszerűbb is a dolog:

Lerajzoljuk a háromszöget négyzethálós papírra, és megsejtjük, :-) melyik a derékszög. Az emelletti oldalvektorok skaláris szorzatát kiszámoljuk, és örülünk, hogy jé, kijött a nulla, max. pontszám. Ha meg nem látunk derékszöget, akkor még mindig egyszerűbb három skalárszorzatról kimutatni, hogy egyik sem nulla, mint kiszámolni három oldalhosszat.


De ha mégis Pitagorasz-tétellel akarja valaki csinálni, arra figyeljen, hogy csak az oldalak négyzetéig számoljon, és ne álljon neki gyököt vonni belőle!

2012. máj. 19. 20:10
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Jaj, ne tiltsd meg már a négyzetgyökvonást, a diákok szeretik végig megcsinálni!
2014. aug. 7. 13:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Hú, te nagyon okos vagy így fényes nappal. Nem tiltottam meg semmit, csak leírtam a megoldás menetét. Gondolkodj el rajta, miért így. Ha nem érted, kérdezz. Így van végigcsinálva.
2014. aug. 7. 14:38