A ládában négy számkártya van, melyeken az 1,2,3 és 4 szám szerepel. Mennyi annak a valószínűsége, hogy a véletlenszerűen kiválasztott két kártyán szereplő számok összege páratlan szám lesz?


2019. jún. 12. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb megoldás az, hogy csinálsz egy táblázatot, megszámolod, hogy hány esetben lesz az összeg páratlan, és azt osztot az összes esettel.


A táblázat mezőibe a két szám összegét érdemes írni, ahol pedig ugyanaz a szám van, azt kihúzzuk, mivel az az eset nem jöhet létre.


A kitöltött táblázat így néz ki:


x 3 4 5

3 x 5 6

4 5 x 7

5 6 7 x


Összes eset: 12

Kedvező eset: 8


Valószínűség: 8/12 = 3/4 = 0,75 = 75%

2019. jún. 12. 18:22
 2/3 anonim ***** válasza:
Pontosabban 8/12 = 2/3 =~ 0,6667 = 66,67%
2019. jún. 12. 18:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. jún. 12. 18:48