2019. jún. 12. 17:53
1/3 anonim válasza:
A legegyszerűbb megoldás az, hogy csinálsz egy táblázatot, megszámolod, hogy hány esetben lesz az összeg páratlan, és azt osztot az összes esettel.
A táblázat mezőibe a két szám összegét érdemes írni, ahol pedig ugyanaz a szám van, azt kihúzzuk, mivel az az eset nem jöhet létre.
A kitöltött táblázat így néz ki:
x 3 4 5
3 x 5 6
4 5 x 7
5 6 7 x
Összes eset: 12
Kedvező eset: 8
Valószínűség: 8/12 = 3/4 = 0,75 = 75%
2/3 anonim válasza:
Pontosabban 8/12 = 2/3 =~ 0,6667 = 66,67%
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. jún. 12. 18:48