Az egyenlő szárú háromszög magassága 1 cm és 12 cm hosszú szakaszokra osztja a háromszög szárát, az alapnál fekvő szög csúcsától kezdve. Határozza meg a háromszög alapjának hosszát! Ugye Pithagorasz-tételével kell kiszámolni?


2019. jún. 6. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, és a derékszögű háromszög átfogója lesz az ismeretlen a tételben.
2019. jún. 6. 17:08
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, két Pithagorasz-tétellel!

[link]

(Ha nem világos, kérdezz!)

2019. jún. 6. 17:17
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de most ez alapján ugye az AB kell, de az az AE és EB alapján tudnám kiszámolni? Meg ha igen akkor milyen képlettel?
2019. jún. 6. 17:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Az AEC derékszügű háromszögből AE = ?

ABE derékszügű háromszögből AB = ?

2019. jún. 6. 17:40
 5/9 anonim ***** válasza:
* derékszögű
2019. jún. 6. 17:41
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. jún. 6. 18:07
 7/9 A kérdező kommentje:

AE*2=AC*2+EC*2

AE*2=144+144=288

AE=GYÖK288?

2019. jún. 6. 18:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt hittem, a Pitagorasz-tételt tudod. A megoldást is megtalálod itt:

[link]

2019. jún. 6. 19:09
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. jún. 7. 17:11