valaki tudna segíteni? :)2019. máj. 21. 19:57
1/3 anonim válasza:
Rajzold le, keress 2 (hasonló) derékszögű háromszöget.
2/3 anonim válasza:
A kis háromszög és a nagy háromszög aránya kell!
Az alapok aránya egyenlő a szárak arányával, azaz:
x/20 = 8/18 Ebből x gondolom megy már. (x=20*4/9 =80/9cm)
3/3 anonim válasza:
Előző válaszomat még annyival kiegészítve, hogy párhuzamos szelők/szelőszakaszok témakört érdemes áttekinteni.