valaki tudna segíteni? :)

2019. máj. 21. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Rajzold le, keress 2 (hasonló) derékszögű háromszöget.
2019. máj. 21. 20:01
 2/3 anonim ***** válasza:

A kis háromszög és a nagy háromszög aránya kell!


Az alapok aránya egyenlő a szárak arányával, azaz:


x/20 = 8/18 Ebből x gondolom megy már. (x=20*4/9 =80/9cm)

2019. máj. 21. 21:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző válaszomat még annyival kiegészítve, hogy párhuzamos szelők/szelőszakaszok témakört érdemes áttekinteni.
2019. máj. 21. 21:20