2011. dec. 11. 16:28
1/2 anonim válasza:
legyen a belső szög x, így az azt kiegészítő szög 5/3*x.
Egyenlet: x+5/3x=180°.
8/3x=180°.
8x=540°.
x=67,5°.
5/3x=112,5°.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2011. dec. 11. 17:20