Adott egy derékszögű trapéz:
-hosszabb párhuzamos oldala 6 cm
-rövidebb párhuzamos oldala x
-bal oldali szára 8 cm (kiegészítő háromszöggel összesen 10 cm)
-jobb oldalon a kiegészítő háromszög oldala Z, a trapéz oldalával együtt Y az oldal hossza.
Előre is köszsönöm a segítséget, már tényleg nem tudom hogyan kell kiszámolni.
2018. ápr. 7. 13:54
1/1 tatyesz válasza:
(10-8):10=x:6 (hasonlóság)
Ha a derékszög bal oldalon van:
2²+x²=z²
10²+6²=y²