Mekkorák a derékszögű trapéz és annak kiegészítő háromszögének oldalai?


Adott egy derékszögű trapéz:

-hosszabb párhuzamos oldala 6 cm

-rövidebb párhuzamos oldala x

-bal oldali szára 8 cm (kiegészítő háromszöggel összesen 10 cm)

-jobb oldalon a kiegészítő háromszög oldala Z, a trapéz oldalával együtt Y az oldal hossza.


Előre is köszsönöm a segítséget, már tényleg nem tudom hogyan kell kiszámolni.



2018. ápr. 7. 13:54
 1/1 tatyesz ***** válasza:

(10-8):10=x:6 (hasonlóság)


Ha a derékszög bal oldalon van:

2²+x²=z²

10²+6²=y²

2018. ápr. 8. 17:37