A vonatnak 64 km-t kellett megtennie. Miután megtett 24 km-t 12 percre feltartóztatták a fényjelzőnél. Ezután a sebességét 10 km/h–val növelte, így 4 perc késéssel érkezett a célállomásba. Mennyi lesz a vonat kezdeti sebessége?


2019. jún. 5. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak felírod, hogy az egyes szakaszok mennyi ideig tartottak, azaz a t=s/v képletet használjuk, és az időket váltsuk át órába:


24/v + 1/5 + 40/(v+10) = 64/v + 1/15

v:= a vonat kezdeti sebessége


Ezt az egyenletet kell megoldani a megoldást km/h-ban kapod meg.

2019. jún. 5. 16:11
 2/2 anonim ***** válasza:
Minek van kiemelve a kérdés? A#1-es leírta a megoldást. Mellesleg a feladat grafikusan is megoldható. U.is ha fölvesszük a sebesség-idő diagramot, ami ugye csak vonalakból fog állni, akkor egyszerű területszámítással eredményre lehet jutni. A téglalap területe pedig 5.osztályos tananyag.
2019. jún. 7. 19:52