Egyenletesen haladó vonat ablakából kinézve azt látjuk hogy a vonat 2,5 perc alatt 45 db telefon oszlop melett megy el. Mennyi idő alatt éri el a vonat a 600 m-re levő út kereszteződést ha 2 telefon oszlop távolsága 50m? Ezt hogy tudnám kiszámolni?


#Fizika-óra
2013. szept. 16. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:

min= perc

1.

t=2,5 min

s= 45x 50m=2250m ( 45 oszlop van, 2 távolsága 50 m)

v= s/t = 2250m/ 2,5 min= 900m/ min


2.

s=600m

v= 900m/min (ezt kiszámoltuk)

t= s/v= 600m/900m/min= 2/3 min= 40 sec (sec= másodperc)

tehát 40 sec alatt

2013. szept. 16. 18:07
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Kiszámolod a 45 telefonoszlopnyi távolságot méterben

2. Átváltod a 2,5 percet másodpercre

3. A rendelkezésre álló adatokból kiszámítod a vonat átlagos sebességét.

4. Feltéve, hogy nem változik ez az átlagsebesség kiszámolod mennyi ideig tart azzal 600 m-t megtenni.

2013. szept. 16. 18:09