#Fizika-óra
2013. szept. 16. 18:02
1/2 anonim válasza:
min= perc
1.
t=2,5 min
s= 45x 50m=2250m ( 45 oszlop van, 2 távolsága 50 m)
v= s/t = 2250m/ 2,5 min= 900m/ min
2.
s=600m
v= 900m/min (ezt kiszámoltuk)
t= s/v= 600m/900m/min= 2/3 min= 40 sec (sec= másodperc)
tehát 40 sec alatt
2/2 anonim válasza:
1. Kiszámolod a 45 telefonoszlopnyi távolságot méterben
2. Átváltod a 2,5 percet másodpercre
3. A rendelkezésre álló adatokból kiszámítod a vonat átlagos sebességét.
4. Feltéve, hogy nem változik ez az átlagsebesség kiszámolod mennyi ideig tart azzal 600 m-t megtenni.