4.K2
tegnap azt hittem értem, de valójában nem...légyszi segítsetek! Köszönöm.:(
2019. máj. 21. 09:03
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez melyik feladat és hogy jött ki? Dolgozatot írunk belőle, de nem értem.
2019. máj. 21. 09:08
3/4 anonim válasza:
a=-14 az első egyenletrendszernél.
Simán megoldod, kifejezed y-t, ami y=29/(14+a) Mivel a 0-val való osztásnak nincs értelme, így ha 14+a=0, akkor NINCS megoldása az egyenletnek, vagyis a=-14 esetén
4/4 anonim válasza:
ugyanezen elv alapján a másodikat is megoldod, kifejezed x-et vagy y-t úgy, hogy a másik oldalon az osztóban is szerepeljen "a". Ha az osztó 0, nincs megoldás, tehát ott számolsz "a" ismeretlennel.