Paraméteres egyenlet (rendszer), ezt hogy kell megoldani? (kép)


[link]



4.K2

tegnap azt hittem értem, de valójában nem...légyszi segítsetek! Köszönöm.:(



2019. máj. 21. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A=-14
2019. máj. 21. 09:06
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez melyik feladat és hogy jött ki? Dolgozatot írunk belőle, de nem értem.
2019. máj. 21. 09:08
 3/4 anonim ***** válasza:

a=-14 az első egyenletrendszernél.

Simán megoldod, kifejezed y-t, ami y=29/(14+a) Mivel a 0-val való osztásnak nincs értelme, így ha 14+a=0, akkor NINCS megoldása az egyenletnek, vagyis a=-14 esetén

2019. máj. 21. 10:49
 4/4 anonim ***** válasza:
ugyanezen elv alapján a másodikat is megoldod, kifejezed x-et vagy y-t úgy, hogy a másik oldalon az osztóban is szerepeljen "a". Ha az osztó 0, nincs megoldás, tehát ott számolsz "a" ismeretlennel.
2019. máj. 21. 10:55