ven ez az egyenlet felül "5x-y=52 y=5x-52 miért ??2018. nov. 27. 12:49
1/2 anonim válasza:
5x-y=52 /hozzáadok mindkét oldalhoz y-t
5x = y+52 /levenok mindkét oldalból 52-őt
5x-52=y
Mivel egyenlőség, ezért megforddítható a bal meg a jobb oldal bármikot.
y=5x-52
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm ezer hála
2018. nov. 27. 12:57