Hogyan kell kiszamolni egy mértani sorozat differenciáját?


a20=75

a22=792

q=?


2019. ápr. 28. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A22=a20*q^2 (q2= q a négyzeten)


Általánosan

An=a1*q^(n-1) (q az (n-1) hatványon.

2019. ápr. 28. 13:05
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

A mértani sorozatnak kvóciense (hányadosa) van. Differenciája a számtani sorozatnak van.


a22=a20 * q^2 azaz

792=75* q^2

792/75=q^2

q^2=264/25

ebből a hányados gyök alatt(264/25) vagy - gyök alatt(264/25).

Nem tudom hogy mennyire látszik de a gyökvonás miatt van egy pozitív és egy negatív hányados.

2019. ápr. 28. 13:39
 3/3 anonim ***** válasza:

A mértani sorozatnak a differenciája nem konstans mennyiség, ezért azt egy számmal nem lehet jellemezni, hanem csak egy másik sorozattal.


A mértani sorozatnak a kvóciensét lehet egy számmal jellemezni, ahogy föntebb említették.

2019. ápr. 28. 16:00