a20=75
a22=792
q=?
2019. ápr. 28. 12:36
1/3 anonim válasza:
A22=a20*q^2 (q2= q a négyzeten)
Általánosan
An=a1*q^(n-1) (q az (n-1) hatványon.
2/3 anonim válasza:
A mértani sorozatnak kvóciense (hányadosa) van. Differenciája a számtani sorozatnak van.
a22=a20 * q^2 azaz
792=75* q^2
792/75=q^2
q^2=264/25
ebből a hányados gyök alatt(264/25) vagy - gyök alatt(264/25).
Nem tudom hogy mennyire látszik de a gyökvonás miatt van egy pozitív és egy negatív hányados.
3/3 anonim válasza:
A mértani sorozatnak a differenciája nem konstans mennyiség, ezért azt egy számmal nem lehet jellemezni, hanem csak egy másik sorozattal.
A mértani sorozatnak a kvóciensét lehet egy számmal jellemezni, ahogy föntebb említették.