Ezt a feladatot hogyan kell megoldani? (matematika)


Már egy órája gondolkozom rajta, de az a probléma, hogy sehogy sem tudok elindulni.

Ez lenne a feladat:

A gyógyvízes medence felülete 75m^2, mélysége 0,9m, vízhőmérséklete 38-40°C. A 70°C-os gyógyvízhez mennyi hűtött, 15°C-os vizet kell keverni, hogy a kívánt hőfokot elérjük?(A meleg víz által leadott hőmennyiség egyenlő a hideg víz által felvett hőmennyiséggel;Q=c*m*háromszögT, ahol Q a hőmennyiség, c a fajhő, m a tömeg, háromszögT a hőmérsékletváltozás és m=p*háromszögV; ahol p a víz sűrűsége.)


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2019. ápr. 14. 19:54
 1/10 A kérdező kommentje:
A háromszög szó alatt deltát ért a feladat. Csak bescanneltem és most láttam, hogy elírta. :)
2019. ápr. 14. 19:57
 2/10 anonim ***** válasza:

m(gyógy)*(70-39) = m(viz)*(39-15)

Ebből egyedül m(viz) ismeretlen.

Innen megy tovább?

2019. ápr. 14. 20:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez matek??? Jézus... ez már kicsit kémia...
2019. ápr. 14. 20:22
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Inkább fizika 3-as, de látom neked egyik sem megy, mert témakör szempontjából sem sikerült elhelyezni...
2019. ápr. 14. 20:39
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is inkább fizikának láttam, de azért írtam matematikának, mivel egy matematika érettségi felkészítő feladatsorban szerepel.
2019. ápr. 14. 21:07
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

"Ha nem tudnád kémiában vannak olyan feladatok hogy mennyi vizet kell keverni egy bizonyos kémiai elemhez hogy az feloldódjon. Ez nagyon hasonló feladat az elmondottakhoz. És csak hogy tudd 4-es 5-ös vagyok kémiából."


Érdekes, ha szerinted kémia, akkor miért nem oldottad meg? Úgy látszik, nálatok pofára adják a jó jegyet, a lepontozás viszont megy. Nevetséges, hogy milyen embereket fúj erre a szél néha.

2019. ápr. 17. 12:29
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Üzenem a 3-as válaszolónak, hogy ne zaklasson privátban, mert az a duma amit alkotott minősíthetetlen.
2019. ápr. 18. 11:26
 8/10 anonim ***** válasza:
what :D ne vesszetek már ezen össze :D
2019. ápr. 18. 11:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi az nem mersz válaszolni privátban???
2019. ápr. 19. 10:55
 10/10 anonim válasza:

m1*t1+m2*t2=mk*tk

Ez inkább fizika, hőtan

2020. nov. 18. 20:47