X2+y2+4x-6y-36=0

(X-2)2 +(y-3)2 - 2-3+36=0

Itt rontom el? Magyarázzátok el kérlek!



2019. ápr. 12. 20:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Azt kellene kapnod, hogy (x+2)^2 + (y-3)^2 -4 -9 -36 = 0
2019. ápr. 12. 20:22
 2/16 dq ***** válasza:
83%
#1 jól írja.
2019. ápr. 12. 20:28
 3/16 anonim ***** válasza:

Még teljes négyzetté sem kell alakítani (egyébként sem megy az mindenkinek...) mert kapásból lehet látni hogy ez kör egyenlet.


Ugyanis ha az egyenletben x^2 és y^2 együtthatója egyenlő, továbbá

csak x-es, y-os tagok vannak ill. konstans, akkor az csak kör egyenlet lehet.


Ezt könnyen be is láthatjuk, ha a C(a,b) középpontú kör egyenletéből indulunk ki:


(x-a)^2 + (y-b)^2 = K, ahol K>0. Ezt kibontva és rendezve:


x^2+y^2 - 2*a*x - 2*b*y = K - a^2 - b^2


Bevezetjük az A = -2*a és B = -2*b valamint a C = K - a^2 - b^2

jelölést, ezzel a kör egyenlete:


x^2 + y^2 + A*x + B*y = C


Vagyis összefoglalva, ha a feladott egyenlet


1./ csak x^2, y^2, x, y-os tagokat és konstansot tartalmaz, továbbá


2./ az x^2 és y^2 együtthatói azonosak, és


3./ más típusú tag nincs az egyenletben (pl. x*y)


akkor az egyenlet kör egyenlete.


Megj.: Ha a 2./ nem teljesül, akkor ellipszisről van szó.

2019. ápr. 13. 19:29
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem fuss neki újra, mert olyan alapvető pontatlanságok/hiányosságok vannak az írásodban, amiket nem, hogy egy 3 diplomás embertől, de még egy középiskolai tanártól sem lehet elnézni...
2019. ápr. 13. 21:11
 5/16 anonim ***** válasza:
Nincs benne hiányosság vagy pontatlanság. De mindegy is mit mondasz, kár vitatkozni olyannal, akinek még a halmazműveletek sem mennek...
2019. ápr. 13. 21:38
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha 3 diplomával tartod magad ahhoz, hogy "ez" perfekt, akkor szerintem legalább egyet adj vissza...

Egyébként; tételezzük fel, hogy nem értek a halmazelmélethez. Ebben az esetben egyrészt miért is releváns a kérdés szempontjából, másrészt ha ahhoz nem értek, akkor máshoz sem érthetek?

Végül, de nem utolsó sorban; te mikor fogsz eljutni arra a szintre, hogy egy nüansznyi dologból nem kezdesz el általánosítani? ...

2019. ápr. 13. 22:15
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha bajod van a körrel, akkor mondd, vagy kérdezz.
2019. ápr. 14. 11:57
 8/16 anonim ***** válasza:
Bár a kérdező már megkapta a választ, most már két módszert is tud.
2019. ápr. 14. 11:58
 9/16 anonim ***** válasza:
Persze van még más módszer is ezeken kívül, de inkább kivárom, hogy van -e itt olyan, aki rájön. (mondjuk kevésbé hiszek benne).
2019. ápr. 14. 12:00
 10/16 anonim ***** válasza:
Talán előbb ezt a módszert kellene normálisan leírni, és csak azután vagánykodni azzal, hogy te másikat is tudsz...
2019. ápr. 14. 12:56
1 2