Hogy kell vetelarat, eladasi arat szamitani?

Az egysegar 318, a netto 954 az afa 18% es a brutto az 1126. Ebbol nekem kene tudnom, hogy mennyibe kerul egy es egy kilo. (Joghurtrol van szo) tehat mennyibe kerul egy joghurt es mi az az ar, amit ra szoktak irni, hogy x osszeg/kg

2019. márc. 12. 14:30
 1/4 A kérdező kommentje:
125g-os
2019. márc. 12. 14:46
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Mivel 125g * 8 = 1000g, ami 1kg, ezért csak fel kell szoroznod 8-cal.


Tehát a kilónkénti nettó ár 8*954=7632 Ft, a bruttó ár 1126*8=9008 forint (pontosabban 1125,72*8=9005,76 Ft).

2019. márc. 12. 16:25
 3/4 A kérdező kommentje:
Es akkor mennyibe kerul 1 db 125gos joghurt?
2019. márc. 12. 17:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért nem ír senki, mert a kérdésed értelmezhetetlen.


Pontosítsuk:


"Az egysegar 318"

Egységár azt jelenti, hogy ennyibe kerül a termékből 1 egység. Mivel nem írtad meg az egység mértékegységét, ezért ez ebben a formában értelmezhetetlen.


"a netto 954 az afa 18% es a brutto az 1126"

Ez egyértelmű. De hány terméknek a nettója és bruttója ennyi? Hányat vettünk belőle?


"mennyibe kerul egy es egy kilo."

Tehát 1,1 kg?


"tehat mennyibe kerul egy joghurt"

Most akkor 1,1 kg mennyibe kerül vagy egyetlen doboz? Vagy most ez külön kérdés?


"mi az az ar, amit ra szoktak irni, hogy x osszeg/kg"

Ez az egységár.

2019. márc. 12. 20:08