Sos. Mi ennek a egyenlőtlenséges matekfeladatnak a megoldása?


Nem tudok egyszerűen rájönni ennek az egyenlőtlenséges szöveges feladatnak a megoldására..

a feladat:

2007 április 24-én a legmagasabb hőmérséklet 23 fok volt.Ez 6 foknál kevesebbel maradt el az átlaghőmérséklet 1,5 szeresétől.Mit állíthatunk a napi átlaghőmérsékletről?


Kérlek valaki vezesse le a megoldást ,sürgős lenne

(nyílván egyenlőtlenséggel felírva)


2019. febr. 19. 19:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha az átlaghőmérséklet x, akkor a másfélszerese 1,5*x. Ez 6-tal több, mint a legnagyobb mért hőmérséklet, tehát 23+6=29, így:


29 = 1,5x, erre x=29/1,5=58/3 adódik, tehát a napi átlaghőmérséklet (58/3)° volt.

2019. febr. 19. 20:13