Nem tudok egyszerűen rájönni ennek az egyenlőtlenséges szöveges feladatnak a megoldására..
a feladat:
2007 április 24-én a legmagasabb hőmérséklet 23 fok volt.Ez 6 foknál kevesebbel maradt el az átlaghőmérséklet 1,5 szeresétől.Mit állíthatunk a napi átlaghőmérsékletről?
Kérlek valaki vezesse le a megoldást ,sürgős lenne
(nyílván egyenlőtlenséggel felírva)
2019. febr. 19. 19:57
1/1 anonim válasza:
Ha az átlaghőmérséklet x, akkor a másfélszerese 1,5*x. Ez 6-tal több, mint a legnagyobb mért hőmérséklet, tehát 23+6=29, így:
29 = 1,5x, erre x=29/1,5=58/3 adódik, tehát a napi átlaghőmérséklet (58/3)° volt.