Mi ennek a matekpéldának a megoldása?


Egy deltoid területe 5cm2, átlói egytől különböző egész szám hosszúságúak. Mekkora a deltoid kerülete, ha a rövidebb átló 1:4 arányban osztja a hosszabb átlót?


Odáig tiszta, hogy ezekből az adatokból rá kell jönnöm a az oldalak hosszára, de itt megrekedtem 😃



2019. febr. 11. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
T = 1/2 * e * f, tehát e * f = 10, tehát az egyik átló 2, a másik 5. Egyelőre ennyit segítek, próbálkozz!
2019. febr. 11. 19:41
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utána Pitagorasz tétellel kijött, hogy a=gyök2, b=gyök7.

2(a+b)=11,07

Hálám üldözni fog 😃😃

2019. febr. 11. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyök(17) szerintem.
2019. febr. 11. 20:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, gyök17, csak elírtam, de az eredmény jó 😃
2019. febr. 11. 20:12