Nem rossz ennek a matekpéldának a megoldása?


Egy kg festék 8 m² falra elegendő. Az iskola homlokzata 22 m széles és 4 m magas egyenlő szárú háromszög, amelyet épp újrafestenek. Hány kilogramm festékre lesz szükség?


A helyes válasz a sulinet szerint: 55kg festék.

De nem csak 5,5 kg a helyes válasz?



2016. jún. 14. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazad van
2016. jún. 14. 13:58
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt még meg tudod mondani, hogy a következőnek mért ez a megoldása?



Vízlevezető mélyedést készítenek az út közepén. A mélyedés 10 cm mély és 60 cm széles egyenlő szárú háromszög. Az út 800 m hosszú. Mennyi víz állhat meg a mélyedésben?



Megoldás a sulinet szerint: 24 m3

2016. jún. 14. 14:11
 3/6 anonim ***** válasza:

10*60/2=300 cm^2=0,03 m^2

0,03*800=24 m^3

2016. jún. 14. 14:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor ott csesztem el, hogy a cm2 és m2 között csak 100-as váltót használtam, nem 10000-t. Most tanulom újra a matekot egyébként, de ez most kimaradt. Köszönöm!
2016. jún. 14. 14:23
 5/6 A kérdező kommentje:

Ennek a példának az eredménye:


1/3*3*3*3*3*3*3 = 3 a -7-en, ugye?

2016. jún. 16. 10:34
 6/6 A kérdező kommentje:

Írjuk fel a normálalakú szám hagyományos alakját!


1,1 * 10 ^3.


Én ezt 1100-nak írtam, de nem fogadta el. Mért nem?

2016. jún. 16. 11:13