Mi a megoldása ennek a matekpéldának?


Egy 50 m hosszú kötelet 2 részre vágunk. Az egyik darab hossza 2/3-a a másik darab hosszának.

Milyen hosszú a rövidebbik darab?



2014. jan. 9. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

50 = X + (2X/3) Megszorozzuk mindkét oldalt 3-mal:

150 = 3X + 2X

150 = 5X

X=30


Az egyik oldal tehát 30m hosszú, míg a másik (50-X)=20m

Ellenőrzés: 20/30 tízzel egyszerűsítve pont 2/3, mint ahogy a feladat megadta, tehát OK.

2014. jan. 9. 20:33
 2/3 savanyújóska ***** válasza:

Legyen a ket resz a es b!

a+b=50, a=2/3b, b+2/3b=50, 5/3b=50, 5b=150, b=30, a=50-b=50-30=20, Tehat az egyik darab 20 m, a masik pedig 30 m.

2014. jan. 9. 20:33
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. jan. 9. 21:15