Mi ennek a matekpéldának a megoldása? SOS! Melyik pontban metszi az x tengelyt a 2x+y=4 egyenletű egyenes?

Légyszí segítsetek, hnapra kell!
2011. márc. 2. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
x tengely az y=0-nál van, tehát 2x+0=4 ->x=2
2011. márc. 2. 20:51
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen és amúgy azt honnan lehet tudni, hogy y 0-nál van?
2011. márc. 2. 20:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Rajzolj le egy koordináta rendszert, és rájössz :)
2011. márc. 2. 20:56
 4/6 A kérdező kommentje:
már lerajzoltam, de nem jövök rá, nem értem
2011. márc. 2. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:

x tengelyt ott fogja metszeni, ahol y=0. 0-t lépsz felfelé, azért maradtál a tengelyen.

(ugyanígy, y tengelyt x=0-ban metszi)

2011. márc. 2. 20:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha így jobban tetszik:

az x tengely egyenlete y = 0,

az y tengelyé: x = 0

2011. márc. 2. 21:56