2012. jún. 27. 20:33
1/5 anonim válasza:
Azt írod: "x=ctgX/2-π". Lehet, hogy ez van a feladatban:
x=ctg(x/2-π)? Ez így nem középiskolai feladat:
Erősítsd meg, hogy tényleg ez-e a feladat és áruld el, milyen témakörhöz kapcsolódik!
3/5 A kérdező kommentje:
A feladat pont az, amit a kérdésben leírtam: x=ctgx/2-π, a kotangens csakis az x/2-re vonatkozik, a pi-re nem. Köszönöm szépen az ábrát, de nekem magát az x-et kell kifejeznem, illetve le is kell vezetnem az egyenlet megoldását:S
A témakör: trigonometrikus kifejezések, egyenletek, egyenlőtlenségek.
Nagyon köszönöm a segítséget!:)
2012. jún. 27. 23:30
4/5 anonim válasza:
Igen, ez így sokkal szebb feladat :D
5/5 anonim válasza:
Mint ilyen, szerintem csak közelítő módszerrel (módszerekkel) oldható meg. Például a Newton-Raphson (azaz érintő) módszerrel szépen megkereshetőek a gyökök (persze külön-külön).