Mi ennek a matekpéldának a megoldása: x=ctgX/2-π?


2012. jún. 27. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt írod: "x=ctgX/2-π". Lehet, hogy ez van a feladatban:

x=ctg(x/2-π)? Ez így nem középiskolai feladat:

[link]

Erősítsd meg, hogy tényleg ez-e a feladat és áruld el, milyen témakörhöz kapcsolódik!

2012. jún. 27. 21:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szép ábra! :-)
2012. jún. 27. 21:46
 3/5 A kérdező kommentje:

A feladat pont az, amit a kérdésben leírtam: x=ctgx/2-π, a kotangens csakis az x/2-re vonatkozik, a pi-re nem. Köszönöm szépen az ábrát, de nekem magát az x-et kell kifejeznem, illetve le is kell vezetnem az egyenlet megoldását:S

A témakör: trigonometrikus kifejezések, egyenletek, egyenlőtlenségek.

Nagyon köszönöm a segítséget!:)

2012. jún. 27. 23:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez így sokkal szebb feladat :D
2012. jún. 28. 11:40
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Mint ilyen, szerintem csak közelítő módszerrel (módszerekkel) oldható meg. Például a Newton-Raphson (azaz érintő) módszerrel szépen megkereshetőek a gyökök (persze külön-külön).

2012. jún. 28. 11:49