Ennek a törtes egyenletnek mennyi a megoldása?


x+1 x-1

--- - --- =0

6 4


Ennek a megoldása -1, vagy simán 5!!!

Ugyanis 4 emberből 2nek 5, 4nek -1 jött ki, és nem tudom eldönteni most akkor melyik a jó!.

köszi



#megoldás #törtes egyenelet
2012. jún. 12. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha behelyettesítesz is láthatod, hogy 5.

6/6-4/4=0

2012. jún. 12. 14:35
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja csak be kell helyettesíteni...


A megoldás meg: megszorzod 12-vel mindkét oldalt.


2*(x+1)-3(x-1)=0

2x+2-3x+3=0

-x+5=0

x=5.


Más megoldás nincs.

2012. jún. 12. 15:03