x+1 x-1
--- - --- =0
6 4
Ennek a megoldása -1, vagy simán 5!!!
Ugyanis 4 emberből 2nek 5, 4nek -1 jött ki, és nem tudom eldönteni most akkor melyik a jó!.
köszi
#megoldás #törtes egyenelet
2012. jún. 12. 14:31
1/2 anonim válasza:
Ha behelyettesítesz is láthatod, hogy 5.
6/6-4/4=0
2/2 anonim válasza:
Ja csak be kell helyettesíteni...
A megoldás meg: megszorzod 12-vel mindkét oldalt.
2*(x+1)-3(x-1)=0
2x+2-3x+3=0
-x+5=0
x=5.
Más megoldás nincs.