2012. máj. 7. 20:59
2/5 A kérdező kommentje:
Ez lenne az : (1) 12y + 16y=-1
(2) 15x + 20y=-10
2012. máj. 7. 21:01
3/5 rémuralom válasza:
Az első egyenletben melyik y helyett kéne x-nek állnia?
4/5 anonim válasza:
Gondolom az elsőnél y helyett x.
Az elsőt ostztod 4-gyel:
3x+4y=-1/4
A másodikat osztod 5-tel:
3x+4y=-2
Ha jól meggondolod ez ellentmondás, hiszen ugyanaz a kifejezés nem lehet egyenlő egyszerre -1/4-del és -2-vel is.