Hogyan kell az a értékét megválasztani, hogy az x=4 megoldása legyen a következő egyenletnek? 2x-5a+2=0

2012. ápr. 6. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:

csak simán beírod a 4et az x helyére:


2*4-5*a+2=0

10=5a

2=a

2012. ápr. 6. 16:20
 2/4 A kérdező kommentje:
Oh..:$ Hát nagyon köszönöm a segítséget :D
2012. ápr. 6. 16:23
 3/4 anonim ***** válasza:

2*4+5a+2=0

10+5a=0 /-10

5a=-10 /:5

a=-2


mi így tanultuk.. :)

2012. ápr. 6. 16:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak:


Teljesen korrekt, amit írtál, jól adtad vissza a tanultakat, csak az az apró szépséghibája van a megjegyzésednek, hogy a feladatban -5a és nem +5a szerepel. :-)

2012. ápr. 6. 20:10