6x-8=x+12 Ezeket az egyenleteket, hogy kell megoldani? 2x+1=x+11

Matematika Egyenletek

2019. febr. 9. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Úgy kell rendezni az egyenleteket, hogy az egyik oldalon csak x, a másikon csak szám legyen.

6x - 8 = x + 12 // elveszünk x-t mindkét oldalból

5x - 8 = 12 // hozzáadunk 8-at mindkét oldalhoz

5x = 20 // osztunk 5-tel

x = 4

A másik a tied.

2019. febr. 9. 17:46
 2/4 A kérdező kommentje:
Achilles mi a titkod?Hogy lehet ezt érteni?Én nem tudom megoldani te 1 perc alatt küldted a megoldást.Köszi a feladatmegoldást.
2019. febr. 9. 18:04
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Az a titkom, hogy szeretem a matekot. Nagyon halkan megjegyzem, hogy ezek az egyenletek olyan ötödikes szintűek.
2019. febr. 9. 18:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1. egyenlet

Mérlegelv alapján: amit az egyik oldalon megcsinálunk azt a másik oldalon is elvégzük

6x-8=x+12 |-x

Először eltűntetjük a kisebb x ellentétes művelettel

5x-8=12 |+8

Az x mellől ellentétes művelettel eltűntetjük

5x=20 |:5

Az 1x a kérdés, ezért osztunk

x=4


A következőt próbáld meg egyedül, ha segítség kell írj :)

2019. febr. 9. 18:10