Matematika Egyenletek2019. febr. 9. 17:43
1/4 anonim válasza:
Úgy kell rendezni az egyenleteket, hogy az egyik oldalon csak x, a másikon csak szám legyen.
6x - 8 = x + 12 // elveszünk x-t mindkét oldalból
5x - 8 = 12 // hozzáadunk 8-at mindkét oldalhoz
5x = 20 // osztunk 5-tel
x = 4
A másik a tied.
2/4 A kérdező kommentje:
Achilles mi a titkod?Hogy lehet ezt érteni?Én nem tudom megoldani te 1 perc alatt küldted a megoldást.Köszi a feladatmegoldást.
2019. febr. 9. 18:04
3/4 anonim válasza:
Az a titkom, hogy szeretem a matekot. Nagyon halkan megjegyzem, hogy ezek az egyenletek olyan ötödikes szintűek.
4/4 anonim válasza:
1. egyenlet
Mérlegelv alapján: amit az egyik oldalon megcsinálunk azt a másik oldalon is elvégzük
6x-8=x+12 |-x
Először eltűntetjük a kisebb x ellentétes művelettel
5x-8=12 |+8
Az x mellől ellentétes művelettel eltűntetjük
5x=20 |:5
Az 1x a kérdés, ezért osztunk
x=4
A következőt próbáld meg egyedül, ha segítség kell írj :)