Hogyan kell ezeket a matematikai egyenleteket megoldani?


2*(2x-7)-3*(3x-1)-4*(x+1)=5


(2-3x)*(2x+5)-(4-x)*(5x+1)-(3-x)*((x+2)=0


és jó lenne ha szép áttekinthetően levezetné valaki, az jó lenne


2016. márc. 8. 20:55
 1/3 A kérdező kommentje:
a feladat: Old meg a valós számok halmazán a következő egyenleteket
2016. márc. 8. 20:58
 2/3 anonim ***** válasza:
Bontsd fel a zárójeleket (szorozz be 2-vel, 3-mal, 4-gyel), majd vonj össze és rendezd az azonosakat (x, vagy szám) egy oldalra és kész is vagy!
2016. márc. 8. 21:18
 3/3 anonim ***** válasza:

1.

4x-14-9x+3-4x-4=5

-9x-15=5

-9x=20

x=- 20/9


2.

4x+10-6x^2-15x-(20x-4-5x^2+x)-(3x+6-x^2-2x)=0

4x+10-6x^2-15x-20x+4+5x^2-x-3x-6+x^2+2x=0


innen vonj össze, menni fog.

2016. márc. 9. 00:06