2*(2x-7)-3*(3x-1)-4*(x+1)=5
(2-3x)*(2x+5)-(4-x)*(5x+1)-(3-x)*((x+2)=0
és jó lenne ha szép áttekinthetően levezetné valaki, az jó lenne
2016. márc. 8. 20:55
1/3 A kérdező kommentje:
a feladat: Old meg a valós számok halmazán a következő egyenleteket
2016. márc. 8. 20:58
2/3 anonim válasza:
Bontsd fel a zárójeleket (szorozz be 2-vel, 3-mal, 4-gyel), majd vonj össze és rendezd az azonosakat (x, vagy szám) egy oldalra és kész is vagy!
3/3 anonim válasza:
1.
4x-14-9x+3-4x-4=5
-9x-15=5
-9x=20
x=- 20/9
2.
4x+10-6x^2-15x-(20x-4-5x^2+x)-(3x+6-x^2-2x)=0
4x+10-6x^2-15x-20x+4+5x^2-x-3x-6+x^2+2x=0
innen vonj össze, menni fog.