2019. jan. 17. 12:21
1/1 anonim válasza:
Vissza fele kell haladni.
1 marad a végén, a harmadik fiúnál 6 db alma van ( 6-nak a fele: 3 + 2 = 5, tehát marad 1)
Második fiúnál 16 alma van ( 16 fele 8 + 2 = 10, marad neki 6)
Tehát az elsönél 36 almája van. Ennyit vett összesen.
36:2 -2 = 16
16:2 -2 = 6
6:2 -2 = 1