Apa almákat vesz. Ebből az egésznek a felét és még kettőt az egyik fiának ad. A 2. fiának a maradék almák felét és még kettőt ad, a 3. fiának a megmaradt számú almák felét és még 2-öt ad. Ekkor 1 alma marad. Hány almája volt és kinek mennyit adott?


2019. jan. 17. 12:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Vissza fele kell haladni.

1 marad a végén, a harmadik fiúnál 6 db alma van ( 6-nak a fele: 3 + 2 = 5, tehát marad 1)

Második fiúnál 16 alma van ( 16 fele 8 + 2 = 10, marad neki 6)

Tehát az elsönél 36 almája van. Ennyit vett összesen.


36:2 -2 = 16

16:2 -2 = 6

6:2 -2 = 1

2019. jan. 17. 13:11