2018. nov. 18. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
36
2018. nov. 18. 13:18
 2/4 A kérdező kommentje:
Az jó, de hogy jött ki :-)
2018. nov. 18. 13:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Kiszámoltam... -_-

A 9 alma a fele, tehát 18 volt előtte. Ez a 2/3-a az előtte levőnek, azaz 9 alma fogyott el, tehát 18+9=27, és ez a 3/4-e a teljes mennyiségnek, megint csak 9 fogyott, 27+9=36.

2018. nov. 18. 13:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor érdemes visszafele számolni. Ugye 9 alma maradt,mert Csaba meg ette az almák felét,tehát a másik fele a 9,ezért 9x2 = 18 darab alma volt,mirlőtt Csaba meg ette a feleét. Ugye a 18 alma úgy jött ki,hogy Béla megette az almák 1/3-át,azaz 2/3 alma maradt ami tudjuk, hogy 18. Mivel 18=2/3 ezért 1/3=9 azaz a 3/3= 27. Ez pedig úgy jött ki,hogy Albert megette az eredeti almák 1/4-ét,tehát a 27 alma 3/4-nek felel meg. Ebből kiszámolhatjuk,hogy 1/4 alma 9,2/4 alma 18,3/4 alma 27,tehát a 4/4 alma 36. Remélem érthető
2018. nov. 18. 13:34