Anya barackot hozott a kertből. Miután megmosták a gyerekek megették az 1/5 részét, a játék után a maradék negyedét, majd vacsora után a meg meglévő barackok felét, így 18 barack maradt. Hány darab barack volt kezdetben a kosárban?

2018. márc. 21. 20:15
 1/1 sharkxxx ***** válasza:

a = x - x*1/5 = 4*x/5

b = a - a*1/4 = 3*a/4

18 = b - b*1/2 = b/2

------ ------ ------

18 = b/2

18 = (3*a/4)/2

18 = (3*(4*x/5)/4)/2

18 = ((3*4*x/5)/4)/2

18 = ((12*x/5)/4)/2

18 = ((12/5*x)/4)/2

18 = ((2,4*x)/4)/2

18 = (2,4/4*x)/2

18 = (0,6*x)/2

18 = 0,6/2*x

18 = 0,3*x

18/0,3 = x

60 = x

x = 60


60 darab barack volt kezdetben a kosárban.

2018. márc. 21. 23:34