2018. márc. 21. 20:15
1/1 sharkxxx válasza:
a = x - x*1/5 = 4*x/5
b = a - a*1/4 = 3*a/4
18 = b - b*1/2 = b/2
------ ------ ------
18 = b/2
18 = (3*a/4)/2
18 = (3*(4*x/5)/4)/2
18 = ((3*4*x/5)/4)/2
18 = ((12*x/5)/4)/2
18 = ((12/5*x)/4)/2
18 = ((2,4*x)/4)/2
18 = (2,4/4*x)/2
18 = (0,6*x)/2
18 = 0,6/2*x
18 = 0,3*x
18/0,3 = x
60 = x
x = 60
60 darab barack volt kezdetben a kosárban.