Excetur kérdése:

Határozza meg annak az egyenesnek az egyenletét, mely tartalmazza az A (2,2,2) pontot és párhuzamos az I-vel?

I: x-1/2 = y+2/3 = z/5

2019. jan. 7. 01:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyenes paraméteres egyenletrendszeréhez kell: egy pont ami rajta van valamint az irányvektora.


Ha I egyenes párhuzamos azzal az egyenessel amit mi keresünk akkor I irányvektora is párhuzamos a mi egyenesünk irányvektorával, ennek köszönhetően nem lell új irányvektort gyártanunk, elég ha I egyenes egyenletrendszeréből kiolvassuk az irányvektorát. Megjegyzés: jól gondolom hogy I egyenlete (x-1)/2=(y+2)/3=z/5 és nem amit írtál? Ha igen, akkor I irányvektora: V=(2;3;5)

A pont megvan hozzá, ebből e egyenletrendszere:


e:

X=2+2t

Y=2+3t

Z=2+5t


Remélem segítettem!

2019. jan. 7. 13:41