I: x-1/2 = y+2/3 = z/52019. jan. 7. 01:22
1/1 anonim válasza:
Egyenes paraméteres egyenletrendszeréhez kell: egy pont ami rajta van valamint az irányvektora.
Ha I egyenes párhuzamos azzal az egyenessel amit mi keresünk akkor I irányvektora is párhuzamos a mi egyenesünk irányvektorával, ennek köszönhetően nem lell új irányvektort gyártanunk, elég ha I egyenes egyenletrendszeréből kiolvassuk az irányvektorát. Megjegyzés: jól gondolom hogy I egyenlete (x-1)/2=(y+2)/3=z/5 és nem amit írtál? Ha igen, akkor I irányvektora: V=(2;3;5)
A pont megvan hozzá, ebből e egyenletrendszere:
e:
X=2+2t
Y=2+3t
Z=2+5t
Remélem segítettem!