6*2^(2x)-13*6^x+6*3^(2x)=0
A különböző (2, 3 és 6) alapok miatt akárhogyan próbálkozom nem megy, nem tudom átalakítani:S
2019. jan. 6. 18:25
1/4 anonim válasza:
Valós számra kell? Mert mar egy fél órája kínlódok vele, de csak
(2/3)^x+(3/2)^x=13/6 ig jött ki.... :(
2/4 anonim válasza:
Nekem is ez jött ki,de igazából ez működik x=1-re.
Közös alapra szerintem nem lehet hozni.
3/4 anonim válasza:
Másodfokú egyenlet lesz belőle, ha leosztasz 3^(2x)-nel:
6*(2/3)^(2x)-13*(2/3)^x+6=0
Itt y=(2/3)^x az új ismeretlen...
4/4 A kérdező kommentje:
Így már érthető, x1=1;x2=-1
Én is több órája kínlódom vele, sehogy se jöttem volna rá erre a trükkre, köszönöm.
2019. jan. 6. 20:51