Hogy tudom megoldani azt az exponenciális egyenletet?


6*2^(2x)-13*6^x+6*3^(2x)=0


A különböző (2, 3 és 6) alapok miatt akárhogyan próbálkozom nem megy, nem tudom átalakítani:S



2019. jan. 6. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Valós számra kell? Mert mar egy fél órája kínlódok vele, de csak

(2/3)^x+(3/2)^x=13/6 ig jött ki.... :(

2019. jan. 6. 19:32
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ez jött ki,de igazából ez működik x=1-re.

Közös alapra szerintem nem lehet hozni.

2019. jan. 6. 20:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Másodfokú egyenlet lesz belőle, ha leosztasz 3^(2x)-nel:

6*(2/3)^(2x)-13*(2/3)^x+6=0

Itt y=(2/3)^x az új ismeretlen...

2019. jan. 6. 20:32
 4/4 A kérdező kommentje:

Így már érthető, x1=1;x2=-1

Én is több órája kínlódom vele, sehogy se jöttem volna rá erre a trükkre, köszönöm.

2019. jan. 6. 20:51