Valaki segítene ezt az egyenletet levezetni? Íme: (X-5egész egy ketted) + (X+5 egész egy ketted ) + (X:5 egész egy ketted) + (X*5 egész egy ketted)

2018. dec. 27. 22:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Előző kérdésed alapján összeraktam a példát. Az 5 egész egy ketted az 11/2 én ezzel fogom leírni.


(x - 11/2) + (x + 11/2) + (x:11/2) + (x*11/2)=1/8

x+x+x*2/11+x*11/2=1/8

Közös nevezőre hozol és kijön az x. Ha véletlenül mégsem 1/8-dal egyenlő a jobb oldal akkor beírod azt a számot amit a tanár adott (kérlek el ne cseszd).

2018. dec. 27. 22:37