2018. dec. 27. 22:04
1/1 anonim válasza:
Előző kérdésed alapján összeraktam a példát. Az 5 egész egy ketted az 11/2 én ezzel fogom leírni.
(x - 11/2) + (x + 11/2) + (x:11/2) + (x*11/2)=1/8
x+x+x*2/11+x*11/2=1/8
Közös nevezőre hozol és kijön az x. Ha véletlenül mégsem 1/8-dal egyenlő a jobb oldal akkor beírod azt a számot amit a tanár adott (kérlek el ne cseszd).