Hogyan lehet kiszámítani a paralelogramma alábbi adatait, ha ennyi adat van megadva, a magasság érdekelne azt nem tudom a=12cm, b=8cm, az egyik szög=60 ma=? Mb=? K=? T=?

Kérlek segítsete!
2018. dec. 13. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Most kérte valaki, hogy a régi megoldást töltsem fel újra. Itt van: [link]

Nem láttad, vagy nem érthető?

2018. dec. 13. 19:57
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a oldalú szabályos háromszög magassága a√3/2.

A paralelogramma egyik csúcsára illeszthető két szabályos háromszög. Ebből következik, hogy ma=4√3 cm illetve mb=6√3 cm. T=a*mb=b*ma=12*4√3 cm²=48√3 cm². K=2(a+b)=

=2*20 cm.

Sz. Gy.

2018. dec. 13. 20:15