Kérlek segítsete!2018. dec. 13. 19:39
1/2 anonim válasza:
Most kérte valaki, hogy a régi megoldást töltsem fel újra. Itt van: [link]
Nem láttad, vagy nem érthető?
2/2 anonim válasza:
Az a oldalú szabályos háromszög magassága a√3/2.
A paralelogramma egyik csúcsára illeszthető két szabályos háromszög. Ebből következik, hogy ma=4√3 cm illetve mb=6√3 cm. T=a*mb=b*ma=12*4√3 cm²=48√3 cm². K=2(a+b)=
=2*20 cm.
Sz. Gy.