Hogy lehet kiszámítani az oldalak hosszából a paralelogramma magasságát?


a= 8,4 cm

b= 2,8 cm



2014. nov. 24. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szükség van a két oldal közbezárt szögére
2014. nov. 24. 19:55
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak ebbol a ket adatbol sehogy. A paralelogrammat ugy kepzeld el, mint egy 'oldalbalokott' teglalapot, aminek a szemben levo oldalai parhuzamosak. Na most, mivel adott oldalhossz mellett siman lehet 'laposabb', meg kevesbe 'lapos' is, a szog ismerete nelkul a magassagot nem lehet meghatarozni.
2014. nov. 24. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:
De elég még valamelyik átló is.
2014. nov. 24. 20:29
 4/4 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

A legkönnyebb szerintem, ha a két oldalt és a közbezárt szöget (legyen gamma) felhasználva felírod a következő összefüggést:


a*b* sin gamma = paralelogramma területe


Ha ismered az oldalakat és a paralelogramma területét is, akkor pedig helyettesíts be az a*ma = T vagy b*mb = T képletbe.

2014. nov. 24. 20:37