a= 8,4 cm
b= 2,8 cm
2014. nov. 24. 19:49
1/4 anonim válasza:
Szükség van a két oldal közbezárt szögére
2/4 anonim válasza:
Csak ebbol a ket adatbol sehogy. A paralelogrammat ugy kepzeld el, mint egy 'oldalbalokott' teglalapot, aminek a szemben levo oldalai parhuzamosak. Na most, mivel adott oldalhossz mellett siman lehet 'laposabb', meg kevesbe 'lapos' is, a szog ismerete nelkul a magassagot nem lehet meghatarozni.
4/4 Adrian.Leverkuhn válasza:
A legkönnyebb szerintem, ha a két oldalt és a közbezárt szöget (legyen gamma) felhasználva felírod a következő összefüggést:
a*b* sin gamma = paralelogramma területe
Ha ismered az oldalakat és a paralelogramma területét is, akkor pedig helyettesíts be az a*ma = T vagy b*mb = T képletbe.