Megvan adva ket atlo meg egy oldal es nemtudok rajonni hogy kell ebbol a magassagot kiszamolni2017. nov. 23. 09:59
1/1 anonim válasza:
1. lépés lerajzolod.
2. lépés, behúzod a magasságot, a megadott oldallal szemközti csúcsokból, tehát 2 magasságot.
A magasság talppontjai legyenek T1 és T2.
Észreveszed, hogy az f és e egy-egy derékszögű háromszög átfogója.
T1 az AB szakaszon van, T2 túlnyúlik az AB szakaszon.
AT1 és BT2 hossza egyenlő, mert BC és AD párhuzamosak.
Jelölje ezt a hosszt x.
3. lépés: Felírsz két pithagorasz-tételt:
Ha a megadott oldal hossza 'a', akkor ezeket tudod felírni:
(a-x)^2 + m^2 = e^2
(a+x)^2 + m^2 = f^2
Ez 2 egyenlet, 2 ismeretlennel az m-el és az x-el.
Kivonod egymásból a kettőt:
[(a+x)^2 + m^2] - [(a-x)^2 + m^2] = f^2-e^2
(a+x)^2 - (a-x)^2 = f^2-e^2
a^2+2*a*x+x^2 - [a^2-2*a*x+x^2] = f^2-e^2
4*a*x = f^2-e^2
x = (f^2-e^2)/4a
Visszaírod x-et és kijön m.