2017. márc. 30. 21:24
1/2 anonim válasza:
Ismered az a és b oldalakat, valamint a területet. Mivel T=a*b*sin(gamma), így ebben csak a gamma szög az ismeretlen, ki tudod számolni. Mivel sin(gamma)=m/b , ebben pedig már csak az m magasság az ismeretlen, meghatározható.
2/2 bollocks válasza:
T=a*m, amiből a T-t és az a-t ismered. Innen menni fog.