Hogyan lehet kiszámolni a paralelogramma magasságát, ha szomszédos oldalai 4 cm és 6cm, területe pedig 20 négyzetcentiméter?


2017. márc. 30. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Ismered az a és b oldalakat, valamint a területet. Mivel T=a*b*sin(gamma), így ebben csak a gamma szög az ismeretlen, ki tudod számolni. Mivel sin(gamma)=m/b , ebben pedig már csak az m magasság az ismeretlen, meghatározható.

2017. márc. 30. 21:30
 2/2 bollocks ***** válasza:
T=a*m, amiből a T-t és az a-t ismered. Innen menni fog.
2017. márc. 30. 21:41