Az oldat tömege 18gr tömegszázaléka 18% mennyi az oldott anyag tömege?


2018. dec. 7. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Használd a képletet, ott a tankönyvben.
2018. dec. 7. 17:26
 2/4 anonim ***** válasza:

A 18 tömg% azt jelenti, hogy az oldat tömegének 18%-a oldott anyag. Innentől csak az a kérdés, hogy a 18 grammnak mennyi a 18%-a. A százalékszámítási képlet szerint erre a válasz:

18*(18/100)=3,24, tehát az oldatban 3,24 gramm oldott anyag van.

2018. dec. 7. 17:32
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2018. dec. 7. 17:51
 4/4 anonim válasza:

M/M %=moa/mo *100

18=moa/18g *100


Innen gondolom már menni fog egy kis matekka

2018. dec. 8. 07:21