Ha 202 g az oldószer és 0.253 tömegszázalékos az oldat, akkor hogy kell kiszámolni hogy mennyi oldott anyag van ebben az oldatban?


2018. jan. 14. 10:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Az aránypárral számolás nem a legelegánsabb, de praktikus és egyszerű:


0,253% =


Ha 100 g oldatban van 0,253 g anyag és 99,747 g oldószerben,

akkor -------------- X g anyag van 202 g oldószerben



0,253 / x = 99,743 / 202


x= 0,253*202/99,743 = 0,5124 g

2018. jan. 14. 15:36