2018. jan. 14. 10:10
1/1 anonim válasza:
Az aránypárral számolás nem a legelegánsabb, de praktikus és egyszerű:
0,253% =
Ha 100 g oldatban van 0,253 g anyag és 99,747 g oldószerben,
akkor -------------- X g anyag van 202 g oldószerben
0,253 / x = 99,743 / 202
x= 0,253*202/99,743 = 0,5124 g