Segítség! Nem tudom a leckémet, valaki segítene?


11. 100g 6 tömeg%-os oldatunk van. Hány tömeg%-os lesz ha

a, 300g tömegűre hígítjuk?

b, 50g tömegűre töményítjük?

c, 100g vizet öntünk hozzá?

d, 40 g vizet elpárologtatunk belőle?



12. 250g 6 tömeg%-os sóoldatból 100g vizet elpárologtatunk.

a, Hány gramm oldatot kapunk?

b, Hány gramm víz van az új oldatban?

c, Hány tömeg%-os az új oldat?



13. 300g 20 tömeg%-os cukoroldathoz 100g vizet adunk.

a, Hány gramm oldatot kapunk?

b, Hány gramm oldószer van a kapott oldatban?

c, Hány gramm oldott anyag van a kapott oldatban?

d, Hány tömeg%-os az új oldat?



Kérek valakit, segítsen!!!



2017. jan. 30. 14:30
 1/6 anonim válasza:
100%

Most tehát van 10 g oldatod, ami 6 g pl. sóból és 94 g vízből áll.

11. a

Lesz 300 g sós vized 6 g sóból és és 294 g vízből. 6/300=0,02 tehát 2%-os


b

A 6 g só 50 g oldatban van, így 6/50=0,12 tehát 12%-os

c

6/200=0,03 vagyis 3 %

2017. jan. 30. 15:31
 2/6 anonim válasza:
100 g oldatod 10g helyett
2017. jan. 30. 15:32
 3/6 anonim válasza:

12.

Marad 150 g oldat 6 g sóval. Van benne 144 g víz. 6/150=0,04 vagyis 4 %-os.

2017. jan. 30. 15:34
 4/6 anonim válasza:

13.

400 g oldat lesz.

Az eredetiben volt 3*20=60 g cukor, így most is annyi van benne, tehát 400-60=340 g víz (oldószer) van benne.

60 g oldott anyag.

60/400=0,15 vagyis 15%-os lesz.

2017. jan. 30. 15:37
 5/6 Arp Du ***** válasza:

12. 250 g-ban: 250g*0,06= 15g só

marad 150 g oldat, benne 15 g só és 135 g víz, 15/150=0,1->0,1*100=10% tömeg%-os

2017. jan. 30. 21:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :)
2017. jan. 31. 15:27