1. 2kg 32 tömeg %-os cukorsziruphoz hazzáöntünk 3 l vizet. Hány tömeg %-os lesz az oldat?
2. 100g víz 50*C-on 37 g konyhasót képes feloldani. Hány tömeg %-os az ezen a hőmérsékleten telített oldat?
3. 100g víz 20*C-on 72,1 g hidrogén-kloris old. Hány tömeg %-os a 20*C-on telített oldat?
4. Telített-e a 20*C-os 22tömeg %-os (kálium-klorid) oldat, ha ezen a hőfokon 100g víz 34g anyagot kepes feloldani?
2015. febr. 9. 16:55
1/3 anonim válasza:
Nem segítünk és hetedikes vagy csináld meg vagy nem fogod erteni
2/3 Silber ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
A két képlet, amit használnod kell:
%(m/m)=m(oa)/m(o)*100
m(o)=m(oa)+m(osz)
%(m/m) - tömegszázalék
m(oa) - oldott anyag tömege (g)
m(o) - oldószer tömege (g)
m(osz) - oldószer tömege (g)
Ha így egyszerűbb, akkor itt a két képlet egybegyúrva:
%(m/m)=m(oa)/[m(oa)+m(osz)]*100
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2015. febr. 9. 17:30