Valaki segitene? Ezeket hogy kell kiszamolni? (kemia, tomegkoncentracio)


Alapbol ezeket ertem sokat kitudtam szamolni de ezt a parat nem. Ha valaki tudja leirja nekem lepesrol lepesre?Senki mastol nem tudom megkerdezni :/


Mennyi az oldat tömeg%os koncentracioja ha: 567g acetonban 89g festeket oldunk fel?(itt valami magas szam jott ki nekem tuti hulyeseg)


Hany g oldott anyagot tartalmaz 1234,5g 6,6m/m%os oldat? Az tudom hogy ilyenkor a szazad reszet kell nezni de a 6,6nak mi a szazad resze? Mindehogy probaltam sehogy se jott ki jo eredmeny.


Mekkora az oldat tomege ha: 8m/m%os oldat 36,48g oldott anyagot tartalmaz? Itt nekem 456g jott ki az jo?

A valaszokat elore is koszonom :)



2018. máj. 29. 21:58
 1/2 Arp Du ***** válasza:

89/(567+89)= 89/656= 0,136 (ha az oldat tömege 1 a festék 0,136

0,136 *100= 13,6 m/m% (ha az oldat tömege 100% a festék 13,6%)


456 g jött ki nekem is.

2018. máj. 30. 06:33
 2/2 Arp Du ***** válasza:
1234,5 g *(6,6/100)= 1234,5 *0,066= 81,477 g
2018. máj. 30. 07:08