Hány m/m%-os lesz a kapott oldat?

Összeöntük egy 150g-os 20 m/m%-os és egy 250g-os 30 m/m%-os oldatot. Hány m/m%-os lesz a kapott oldat?

2018. máj. 3. 17:26
 1/1 anonim ***** válasza:

oldat tömege: 400g /összesen/

1. oldott anyag tömege: 30g

2. oldott anyag tömege: 75 g

összes oldott a: 105g

m/m= 105/400 * 100 = 26,25 %

2018. máj. 3. 19:48