Ha az egyiknek 2:3 az aránya, a másiknak meg 4:3, akkor ha az elsőt megduplázom 4:6-ra, akkor az azt jelenti, hogy az egyik duplája a másiknak?

lehet hülye kérdés, de felteszem hátha

2018. dec. 1. 17:39
 1/2 A kérdező kommentje:
ja nem hülye kérdés téma lezárva
2018. dec. 1. 17:53
 2/2 sharkxxx ***** válasza:
50%

Ha két arányt össze akarsz hasonlítani, akkor egyszerűbb, ha azokat átalakítod tizedes számra.

4:6 = 4/6 = 0,66666

4:3 = 4/3 = 1,33333

0,66666 < 1,33333


Ha valamit megduplázol, akkor azt másszóval megkétszerezed. Vagyis megszorzod 2-vel.

2 * 2:3 = 2 * 2/3 = (2*2)/3 = 4/3 = 4:3

2018. dec. 2. 00:13