lehet hülye kérdés, de felteszem hátha2018. dec. 1. 17:39
1/2 A kérdező kommentje:
ja nem hülye kérdés téma lezárva
2018. dec. 1. 17:53
2/2 sharkxxx válasza:
Ha két arányt össze akarsz hasonlítani, akkor egyszerűbb, ha azokat átalakítod tizedes számra.
4:6 = 4/6 = 0,66666
4:3 = 4/3 = 1,33333
0,66666 < 1,33333
Ha valamit megduplázol, akkor azt másszóval megkétszerezed. Vagyis megszorzod 2-vel.
2 * 2:3 = 2 * 2/3 = (2*2)/3 = 4/3 = 4:3