2015. dec. 11. 18:19
1/5 anonim válasza:
a+b=144, 3a=b. Ez egy egyenletrendszer.
a+3a=144
4a=144
a=36
b=3*36=108.
A két szám: 36 és 108.
2/5 anonim válasza:
Nem, csak 1. Melyek azok szerinted?
3/5 A kérdező kommentje:
Én úgy írtam felt ,hogy : x/3=144-x és x=(144-x)/3
2015. dec. 11. 18:36
4/5 anonim válasza:
Egy tortát csak egyféleképpen tudsz felvágni úgy, hogy az egyik fele 3/4 legyen, a másik meg 1/4.
5/5 anonim válasza:
Ha kiszámolod ezeket, akkor pontosan ugyanazt a megoldást kapod, csak az egyiknél a nagyobb számot jelölted x-szel, a másiknál a kisebbiket.