Két természetes szám összege 144, az egyik szám 3-szorosa a másiknak, melyik ez a két szám? Ennek a feladatnak, ugye 2 megoldása van?

2015. dec. 11. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a+b=144, 3a=b. Ez egy egyenletrendszer.


a+3a=144

4a=144

a=36

b=3*36=108.

A két szám: 36 és 108.

2015. dec. 11. 18:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, csak 1. Melyek azok szerinted?
2015. dec. 11. 18:33
 3/5 A kérdező kommentje:
Én úgy írtam felt ,hogy : x/3=144-x és x=(144-x)/3
2015. dec. 11. 18:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy tortát csak egyféleképpen tudsz felvágni úgy, hogy az egyik fele 3/4 legyen, a másik meg 1/4.
2015. dec. 11. 19:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiszámolod ezeket, akkor pontosan ugyanazt a megoldást kapod, csak az egyiknél a nagyobb számot jelölted x-szel, a másiknál a kisebbiket.
2015. dec. 11. 19:42