Két befogó összege 40cm egy derékszögű háromszögben. Az átfogó az egyik befogó 5-szöröse, és a másiknak a 4-szerese. Mekkora a háromszög területe és kerülete?

Pitagorasz-tétel

2017. aug. 27. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

a = x/5 cm

b = x/4 cm

c = x cm

-----------------

Azt tudjuk a feladatból, hogy a+b = 40, tehát

x/5 + x/4 = 40

4x + 5x = 800

9x = 800

x = 800/9 ==> a = 160/9 b = 200/9

Innen már egyszerű, és nem kell a Pitagorasz-tétel.

2017. aug. 27. 20:57
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2017. aug. 27. 21:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Hibás a feladat, ilyen háromszög nem létezik.
2017. aug. 27. 21:13