Pitagorasz-tétel2017. aug. 27. 20:51
1/3 anonim válasza:
a = x/5 cm
b = x/4 cm
c = x cm
-----------------
Azt tudjuk a feladatból, hogy a+b = 40, tehát
x/5 + x/4 = 40
4x + 5x = 800
9x = 800
x = 800/9 ==> a = 160/9 b = 200/9
Innen már egyszerű, és nem kell a Pitagorasz-tétel.
2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2017. aug. 27. 21:05
3/3 anonim válasza:
Hibás a feladat, ilyen háromszög nem létezik.