Egy derékszögű háromszög egyik befogója 1cm-rel kisebb, mint az átfogó, másik befogója 3cm. Mekkorák az oldalai?

Pitagorasz tétel
2017. aug. 18. 13:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha az átfogó x

akkor az egyik befogo x-1

másik befogó 3

tétel:

(x-1)^2+3^2=x^2

x^2-2x+1+9=x^2 /-x^2

10=2x

x=5

befogó= 3 és 4

átfogó=5

2017. aug. 18. 15:48