Pitagorasz tétel2017. aug. 18. 13:34
1/1 anonim válasza:
Ha az átfogó x
akkor az egyik befogo x-1
másik befogó 3
tétel:
(x-1)^2+3^2=x^2
x^2-2x+1+9=x^2 /-x^2
10=2x
x=5
befogó= 3 és 4
átfogó=5