Egy derékszögű háromszög egyik befogója 1cm-rel kisebb, mint az átfogó, másik befogója 5cm. Mekkorák az oldalai?

Pitagorász-tétel

2017. aug. 18. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen az átfogó: x cm, ekkor a befogó: x-1 cm; másik befogó 5 cm.

Felírod a Pitagorasz-tételt:

(x-1)^2+5^2=x^2

x^2-2x+1+25=x^2

-2x+1+25=0

26=2x

x=13 cm

A háromszög oldalai: 5; 12 és 13 cm

2017. aug. 18. 12:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. aug. 18. 12:58