Pitagorász-tétel2017. aug. 18. 12:31
1/2 anonim válasza:
Legyen az átfogó: x cm, ekkor a befogó: x-1 cm; másik befogó 5 cm.
Felírod a Pitagorasz-tételt:
(x-1)^2+5^2=x^2
x^2-2x+1+25=x^2
-2x+1+25=0
26=2x
x=13 cm
A háromszög oldalai: 5; 12 és 13 cm
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. aug. 18. 12:58