Bocsánatot kérek de én nem értem. 8. osztályos anyag.
A kérdésem hogy melyik él mennyi?
A többit már tudom.
2017. jan. 5. 18:05
1/1 anonim válasza:
Felskicceled a négyzetes hasábot, és látod, hogy összesen 8db rövid él (legyen ez x) van és 4db hosszú (legyen ez y).
Vagyis:
8x + 4y = 3,6
Mivel a szövegben adott, hogy a hosszabbik él kétszerese a rövidnek, ezért kifejezhetjük ezt is hasonlóan:
y = 2x
Ezt behelyettesítjük az előző egyenletbe:
8x + 4*(2x) = 3,6
8x + 8x = 3,6
16x = 3,6
0,225 = x
Tehát a rövid oldal 0,225 méter hosszú (ami 22,5 cm), a hosszú oldal pedig a duplája, vagyis 45cm.