Egy négyzetes hasáb éleinek összege 3,6 m. Egyik éle kétszerese a másiknak. Mennyi a felszíne, és a térfogata?

2014. nov. 10. 18:10
 1/2 anonim válasza:
Legyen az alaplap oldalai x, a magasság, vagyis az oldallapok másik mérete y=2x. Felírjuk az élek összegét: 4x+4x+8x=3,6 vagyis 16x=3,6 vagyis x=0,225 és y=0,45. (felszín) A = 2Talap + Tpalást = 2*0,225^2 + 4*0,225*0,45 = kiszámolod. térfogat: V = Talap * M (=y) = 0,225^2*045 = kiszámolod.
2014. nov. 10. 18:24
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!! :D
2014. nov. 10. 18:47