Matek egyenlet hazi 1. kata 26 évvel fiatalabb az anyukájátol,3 évvel idősebb az öccsénél . Együtt 65 évesek, Hany evesek egyenként? 2. hány éves az az ember aki 5 ev mulva ketszer annyi idos lesz mint 10 evvel ezelott


2018. nov. 19. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. legyen kata x éves.

kata: x

anyja: x+26

öccse: x-3

összesen: x+x+26+x-3=65

3x+23=65

3x=42

x=14 (kata)

x-3=11 (öccs)

x+26=40 (anya)


most: y éves

5 év múlva: y+5

10 évvel ezelőtt: y-10

2*(y-10)=y+5

2y-20=y+5

y=25 éves

2018. nov. 19. 22:12
 2/3 anonim ***** válasza:

Kata x éves, ekkor anya x+26, öcsi x-3

x+x+26+x-3=65

3x+23=65

3x=42

x=14

kata 14 éves, anya 40 éves, öcsi 11 éves.

Ellenőrzés: 14+40+11=65 oké


Most x éves. 5 év múlva x+5 éves, 10 évvel ezelőtt x-10 éves.

2*(x-10)=x+5

2x-20=x+5

x=25

Most 25 éves. 5 év múlva 30 éves, 10 évvel ezelőtt 15 éves volt. 15*2=30

2018. nov. 19. 22:16
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszii❤️
2018. nov. 19. 22:19