2018. nov. 19. 22:06
1/3 anonim válasza:
1. legyen kata x éves.
kata: x
anyja: x+26
öccse: x-3
összesen: x+x+26+x-3=65
3x+23=65
3x=42
x=14 (kata)
x-3=11 (öccs)
x+26=40 (anya)
most: y éves
5 év múlva: y+5
10 évvel ezelőtt: y-10
2*(y-10)=y+5
2y-20=y+5
y=25 éves
2/3 anonim válasza:
Kata x éves, ekkor anya x+26, öcsi x-3
x+x+26+x-3=65
3x+23=65
3x=42
x=14
kata 14 éves, anya 40 éves, öcsi 11 éves.
Ellenőrzés: 14+40+11=65 oké
Most x éves. 5 év múlva x+5 éves, 10 évvel ezelőtt x-10 éves.
2*(x-10)=x+5
2x-20=x+5
x=25
Most 25 éves. 5 év múlva 30 éves, 10 évvel ezelőtt 15 éves volt. 15*2=30
3/3 A kérdező kommentje:
Köszii❤️
2018. nov. 19. 22:19