Segitenétrk a matek háziban?


A koordináta rendszerben melyek azok az egész koordinátájú pontok,melyek kiépítik sz alábbi egyenletet?


2x^2+5xy-12y^2=28



2018. nov. 11. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Így ránézésre két megoldást találtam:

x=8 y=5

x=-8 y=-5


Tehát a két pont koordinátái: (8;5) és (-8;-5).

2018. nov. 11. 10:03
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy szamoltad ki?
2018. nov. 11. 10:43
 3/5 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
Elindulásképp segíthet, hogy a baloldal szorzattá alakított formája: (2x-3y)(x+4y)
2018. nov. 11. 11:22
 4/5 A kérdező kommentje:
De nemtom hogy kell kiszámolni x et es y t ebbol.Gondolom en vok a hulye de nemtom
2018. nov. 11. 11:50
 5/5 anonim ***** válasza:

(2x-3y)(x+4y)=28=1*28=28*1=2*14=14*2=4*7=7*4


2x-3y=1

x+4y=28


Hasonlóan felírhatod a többi egyenletrendszert.

2018. nov. 11. 11:57