A koordináta rendszerben melyek azok az egész koordinátájú pontok,melyek kiépítik sz alábbi egyenletet?
2x^2+5xy-12y^2=28
2018. nov. 11. 07:27
1/5 anonim válasza:
Így ránézésre két megoldást találtam:
x=8 y=5
x=-8 y=-5
Tehát a két pont koordinátái: (8;5) és (-8;-5).
2/5 A kérdező kommentje:
Hogy szamoltad ki?
2018. nov. 11. 10:43
3/5 Adrian.Leverkuhn válasza:
Elindulásképp segíthet, hogy a baloldal szorzattá alakított formája: (2x-3y)(x+4y)
4/5 A kérdező kommentje:
De nemtom hogy kell kiszámolni x et es y t ebbol.Gondolom en vok a hulye de nemtom
2018. nov. 11. 11:50
5/5 anonim válasza:
(2x-3y)(x+4y)=28=1*28=28*1=2*14=14*2=4*7=7*4
2x-3y=1
x+4y=28
Hasonlóan felírhatod a többi egyenletrendszert.